One-love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krijoni Nje Miqesi Te Re Nder Shoqerine E Njeri Tjetrit.... Ketu Do Gjeni Gjithcka Qe Ju Duhet.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lexojeni tekstin nė vazhdim, nėn shkronjėn pėrkatėse me tė cilėn fillon emri juaj dhe do tė zbuloni se kush jeni nė bazė tė shkronjės sė parė tė emrit tuaj:

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 140
Age : 33
Vend Ndodhja : Durres
Puna/Hobi : Tatto
Registration date : 01/05/2008

Lexojeni tekstin nė vazhdim, nėn shkronjėn pėrkatėse me tė cilėn fillon emri juaj dhe do tė zbuloni se kush jeni nė bazė tė shkronjės sė parė tė emrit tuaj: Empty
MesazhTitulli: Lexojeni tekstin nė vazhdim, nėn shkronjėn pėrkatėse me tė cilėn fillon emri juaj dhe do tė zbuloni se kush jeni nė bazė tė shkronjės sė parė tė emrit tuaj:   Lexojeni tekstin nė vazhdim, nėn shkronjėn pėrkatėse me tė cilėn fillon emri juaj dhe do tė zbuloni se kush jeni nė bazė tė shkronjės sė parė tė emrit tuaj: Icon_minitimeWed Jul 09 2008, 17:20

A


Jeni origjinalė dhe nuk ndikoheni lehtė nga rrethi. Jeni mjaft tė pavarur. Edhe tė guximshėm. Nuk mund tė thuhet se nuk i doni ndryshimet, jeni pėr to. Do tė ishte e mirėseardhur tė jeni mė tė hapur nė bashkėpunim me tė tjerėt, dhe tė jeni tė gatshėm t'i merrni parasysh edhe sugjerimet e tė tjerėve.


B

Jeni tipa me ndjeshmėri tė theksuar, tė begatė me emocione dhe tė pranueshėm nė aspektin shoqėror. Harmonia e marrėdhėnieve ėshtė diēka esenciale pėr lumturinė tuaj. Duhet tė insistoni t'i pėrshtateni kohės, gjegjėsisht ndryshimeve qė ndodhin me kohėn, dhe tė arrini njė pavarėsi mė tė madhe nė tė menduar dhe nė sjelljen e gjykimeve pėr ēėshtje tė ndryshme.


C

Keni intuitė tė zhvilluar, qė ėshtė veti e admirueshme pėr secilin njeri. Lirshėm i shfaqni ndjenjat tuaja. Shprehjet i keni tė lira dhe tė qarta. Ju pėrcjell edhe sensi pėr humor. U takoni tipave tė njerėzve spontan, por me njė optimizėm qė ju pėrshkon vazhdimisht. Keni ekstravagancė sjelljesh dhe qėndrimi.


D

Jeni tipa me autoritet tė lindur. Pėr bga natyra jeni tipa tė vendosur dhe rezistentė, tė aftė pėr tė anashkaluar pengesat e ndryshme tė mundshme. Keni tė zhvilluar sensin praktik. Jeni konkret, tė prajshėm, tė rregullt dhe sistematik.


E

Jeni tipa tejet origjinalė, dhe ēdo person dhe ēdo situatė jeni tė pirur ta vėshtroni nga kėndvėshtrime tė ndryshme. Mbi tė gjitha e doni lirinė personale, edhe pse jeni tė pėrshtatshėm edhe nė aspektin shoqėror. Nuk inatoseni lehtė. E justifikoni mundėsinė qė tė martoheni mė shumė se njė herė.


F

Mund tė jeni tė sulmuar nga melankolia dhe depresioni, dhe ato tė jua sjellin tė zitė e ullirit. Jeni tipa shoqėror dhe tė dhembshėm, me prirje tė theksuar qė t'iu ndihmoni tė tjerėve nė ēdo situatė; por kujdes: mos ia lejoni vetvetes luksin qė t'iu pėrziheni nė punėt e brendshme, se nuk ju bėn nder. Jeni mikpritės, tė dashur, tė pėrgjegjshėm,


G

Keni prirje pėr t'u marrė me spiritualizėm dhe telepati. Jeni metodist i mirė, tė prirur pėr disiplinė dhe rregull, por di tė veprosh edhe shpejt kur ėshtė nevoja. Vendosmėria qė keni dhe zgjuarsia e imagjinata juaj ju bėjnė qė nė ēdo situatė tė ndiheni mirė.


H

Ruajeni mirė drejtimin, pasi qė tė duhet kohė ta ruani atė pasi ta keni humbur njėherė. Jeni tė pavarur. I besoni vetvetes, gjykimit tuaj. Ndaj, skepticizmi dhe dyshimi janė armiqtė tuaj mė tė mėdhenj, kurdo qė tė shfaqen ata, ju jeni mė tė vegjėl. Paratė i fitoni dhe i humbni shpejt, por, megjithatė, rezultati pėrfundimtar nė instancėn e fundit fo tė jetė pozitiv. Jeni krijimtar origjinal.


I

Jeni njeri i ekstremeve, por, megjithatė mundohu qė tė mos kalosh nga njėri ekstrem nė tjetrin. Ekujlibi ėshtė gjėja mė e domosdoshme. Pa njė ekuilibrim tė mirė, mund tė pėrballeni me tensionet e mundshme nervore. Ke botė tė pasur emotive, prirje artistike dhe shije tė hollė.


J

Puno qė talentet tuaja tė dalin nė dritė, sepse jeni tė zgjuar dhe tė talentuar. Pėrpiqu tė ndikosh qė edhe jetėt e tė tjerėve tė jenė mė tė mira. Megjithatė, jeni tė sinqertė dhe tė ndershėm.


K

Jeni me tensione nervore, frikė dhe hezitim kur pėrballeni me ndėermarrje tė mėdha. Megjithatė, jeni tė shumanshėm dhe: tė pėrndriturit, intuita e begatė, derdhaza e emocioneve janė karakteristikė e personave, emri i tė cilėve fillon me kėtė shkronjė.


L

Ka shumė rėndėsi qė ta mbani ekuilibrin nė tė gjitha aspektet e jetės. Me rastin e streseve emocionale, keni prirje t'i minimizoni incidentet. Megjithatė, jeni tė ndershėm dhe tė sinqertė; tė prirur pėr lėvizje dhe udhėtime tė shpeshta. Pėrvoja juaj ėshtė pėrvojė intelektuale, gjė qė mund tė ju bėjė tė ngadaltė nė marrje dhe zbatimin e vendimeve.
M

Jeni mjaft tolerantė, por duhet tė keni durim edhe mė tė madh nė raport me tė tjerėt. Jeni shtėpiakė dhe ju pėlqen siguria financiare. Jeni punėtor i madh dhe keni energji tė madhe; por mbi tė gjitha qė duhet ēmuar te ju ėshtė qėndrueshmėria: angazhimet tuaja japin rezultate vetėm pasi qė ju nuk tėrhiqeni lehtė.


N

Keni shumė dėshirė t'i leni gjurmėt tuaja nė jetė. Jeni sensualė, mund tė jeni tė pėrfshirė nė disa histori dashurie gjatė jetės suaj. Por, nuk jeni shumė tė vendosur dhe lehtė e ndryshoni mendjen, vetėm pasi ta keni diskutuar njė gjė me dikė. Keni intuitė tė zhvilluar, jeni kreativė dhe origjinalė.O


I respekton rregullat. Ke njė botė ndjenjash tė begata; pra, jeni tejet emocionalė, por duhet tė keni kujdes nga ndjenja e xhelozisė. Ke standarde morale tė pėrcaktuar mirėfilli dhe jeni religjiozė. Jeni tė matur dhe tė qėndrueshėm kur vendosni pėr tė ndėrmarrė njė gjė tė re.


P

Jeni tė rezervuar dhe mbani distancė nga njerėzit. Jeni inteligjentė dhe keni njohuri nga shumė fusha. Shpeshherė tė mungon durimi, ndaj pėrpiqesh ta shfrytėzosh mirė kohėn tėnde. Nė takimin e parė lė pėrshtypjen sikur je mendjemadh, imponues dhe ke dėshirė tė dominosh, por kjo ėshtė pėrshtypje vetėm nė shikim tė parė.


Q

Dukesh i mistershėm, edhe pse ke njė talent tė lindur pėr oratori. Por, ngandonjėherė flet mė shumė ngaqė duhet dhe bėheni tė bezdisshėm. Keni njė autoritet tė natyrshėm dhe keni fuqi tė ndikoni mbi tė tjerėt. Edhe pse rėndom tė tjerėt nuk ju kuptojnė mjaft. Jeni tė dhėnė pas parasė, por si tip nuk jeni tė qėndrueshėm. Kjo shpeshherė ju shkakton humbje.


R

Keni prirje tė jeni tė sjellshėm, dhe iu ndihmoni tė tjerėve. Jeni tė gatshėm tė sakrifikoni kohė dhe energji pėr tė mirėn e pėrgjithshme. Jeni emocionalė dhe keni fuqi tė brendshme kolosale. Por, duhet tė pėrpiqeni tė jeni tė ekuilibruar e tė mos i lejoni vetvetes tė jeni shumė kritikė, por mė tepėr tolerantė. Keni prirje t'i humbni sendet, meqė keni vėshtirėsi me kujtesėn.


S

Kujdes, mos reago shpejt dhe menjėherė, por gjyko mė urtėsisht para se tė marrėsh njė vendim qė ka njė rėndėsi pėr ty. Shamngėju emocioneve. Se je i pasionuar dhe kjo bėn qė nga emocionet tė pėrjetosh shumė rėnie e ngritje. Megjithatė, jeni persona karizmatikė, tė ngrohtė dhe tė pėrkushtuar. E meta juaj mė e madhe qė duhet korrigjuar domosdoshmėrish ėshtė se reagoni shpejt dhe nė mėnyrė ekstreme. Provojeni tė kundėrtėn e kėsaj.


T

Dėshiron ta shtrish ndikimin tėnd vazhdimisht kah tė tjerėt. Por, jeni tipa shumė dinamikė dhe duhet ta mėsoni vetveten tė jeni mė tė qetė. Kontrollojini emocionet, se ato mund tė ju bėjnė tė prekeni aq shumė, saqė ta humbni toruan, ta humbni gjykimin e drejtė. Madje, ngandonjėherė, ndoshta shpesh, dini tė bėheni edhe nervozė e agresivė nė marrėdhėnie me tė tjerėt. Kujdesuni tė mos ju ndodh kjo. Jini mė tė butė, mė tolerantė.


U

Mėsoni tė reagoni mė mirė dhe mė shpejt. Ėshtė nė nderin tėnd tė mėsosh t'i vlerėsosh mė shpejt situatat. Mund tė jeni kreativė, pasi qė veē keni intuitė mjaft tė zhvilluar. Jeni tė pėrpiktė nė takime. Jeni tipa tėrheqės dhe gazmorė. Por, jini ca tė pavendosur, tė luhatshėm, ky ėshtė problemi juaji. Siē e grumbulloni njė gjė, ashtu ju ikėn nga dora, sidomos paraja.


V

Jeni tė sinqertė, tė butė, tė kėndshėm; por, duhet tė jeni paksa mė tė vendosur nė raport me njerėzit, sidomos me pėrfaqėsuesit e polit tė kundėrt. Keni intuitė, jeni gjithnjė tė frymėzuar, si profetėt. Keni plane dhe ide tė mėdha, edhe aftėsi pėr t'i paraqitur ato. Por, ngandonjėherė imagjinata juaj shkon pėrtej realitetit tė mundshėm, domethėnė ėshtė mė e fortė se realiteti. Andaj, nė sy tė botės mund tė dilni ekscentrikė dhe fluturonjės.


X

Keni temperament dhe personalitet tė zhvilluar. Ju pėlqejnė qejfet, ju joshin ato dhe s'pėrmbaheni dot para tyre. Por, nuk do tė ishte nė favorin tuaj tė zhyteni sė tepėrmi nė veprimet seksuale. Jeni tipa tė ndjeshėm me prirje tė theksuara artistike. Jeni tė pėrgjegjshėm, gjėrat i pėrvetėsoni me lehtėsi.


Y

Jeni tipa ambiciozė, tė guximshėm, tė pavarur. Liria ka vlerė mbi tė gjitha nė sytė tuaj. Nuk i duroni dot pėrkufizimet dhe shtrėngesat. Por, e meta juaj mė e madhe ėshtė se jeni paksa tė ngadalshėm nė marrjen e vendimeve. Keni intuitė tė zhvilluar dhe perceptim tė mirė tė gjėrave.


Z

Jeni tė sjellshėm dhe i kuptoni mirė tė tjerėt. Jeni optimistė dhe dinamikė. Iu pėrgjigjeni shpejt situatave tė caktuara. Keni aftėsinė qė tė jeni ndėrmjetės nė mes palėsh. Por, e keni tė metė tė vuani nga padurimi. Reflekset tuaja funksionojnė nė mėnyrė tė pėrsosur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://dj3mte-e-d3tit.tk
 
Lexojeni tekstin nė vazhdim, nėn shkronjėn pėrkatėse me tė cilėn fillon emri juaj dhe do tė zbuloni se kush jeni nė bazė tė shkronjės sė parė tė emrit tuaj:
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
One-love :: Tema Shoqerore :: Zbavitu-
Kėrce tek: