One-love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krijoni Nje Miqesi Te Re Nder Shoqerine E Njeri Tjetrit.... Ketu Do Gjeni Gjithcka Qe Ju Duhet.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 droga alkoli dhe duhani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
mbreti_
Admin
Admin
mbreti_

Male Numri i postimeve : 26
Registration date : 23/05/2008

droga alkoli dhe duhani Empty
MesazhTitulli: droga alkoli dhe duhani   droga alkoli dhe duhani Icon_minitimeSun Jun 13 2010, 23:09

Njėri nga problemet mė tė rėnda pėr rininė tonė ėshtė droga . Nė Kosovė ka filluar shkatrimi nga konsumimi i droges . Por disa kjo nuk i brengos fare, rinija jonė po shkon drejt vetėshkatrimit . Ka tė rinjė tė cilėt janė shumė tė pasur dhe paraja e tepert i ka prishur apo i ka bėrė narkoman .
-Shumė tė rinjė vetėm pėr arsye ekonomike ose mė qartė se si tė bėhen tė pasur nė njė afat kohe mė tė shkurtėr dhe pa participime tė tiera ,niset dhe merret me shitje, blerje droge, dhe pse e dinė qė e kishin kokėn nė traste akoma vashdonin tė merreshen me tė. E po nje here, dy , ja dhe tre por me gjate nuk vashdon ajo kontrabande ilegale dhe do tė perfundojnė nė dėshtim dhe ndėshkim tė vetėvetes. Njerėzit mendojnė se droga ėshtė e vetmja zgjidhja pėr problemet e tyre.
-Mendoj qė nuk ėshtė kaq e thjeshtė tė sqarohet pjesa e fillimit tė droges. Tė ishte keshtu do ishte bere dicka pėr shėrimin e kėsaj plage qe sa vjen e po shtohet ne shoqerine shqiptare dhe anemban botes.
-Jeta ėshtė shumė e bukur, ta harxhosh kot do tė thotė qė nuk ja di vlerėn dhe nuk di si ta jetosh.
-Megjithatė, droga dhe alkooli jane njė grackė vdekjeprurese , liria e tepruar apo si ekziston termi nga rinia e sotme modernizimi ne forme tė ndryshmete, bėn tė kuptosh se kjo ka ndikuar qė ata tė jenė pjesėmarrės tė kėtyre dukurive negative.
-Nuk i kuptoj njerzit pėrse merren me gjėra tė tilla , kur i dimė dėmet qė shkakton konsumimi i droges .
-Unė do tė thosha se moskujdesi i prindėrve ėshtė ai qė tė sjellė deri tek gjėrat jo tė mira mirpo edhe shoqeria e dobėt tė qojnė deri tek futja nė binar tė gabuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ana
Vizitordroga alkoli dhe duhani Empty
MesazhTitulli: Re: droga alkoli dhe duhani   droga alkoli dhe duhani Icon_minitimeWed Dec 08 2010, 19:04

Eshte e vertete.Droga ndikon keq tek cdo person ,gjithashtu edhe alkoli me duhanin. Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
droga alkoli dhe duhani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
One-love :: Adoleshenca :: Droga,Alkoli,Duhani-
Kėrce tek: