One-love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krijoni Nje Miqesi Te Re Nder Shoqerine E Njeri Tjetrit.... Ketu Do Gjeni Gjithcka Qe Ju Duhet.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Po Audi.....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorPo Audi..... Empty
MesazhTitulli: Po Audi.....   Po Audi..... Icon_minitimeTue Jun 24 2008, 18:43

Sic ePostova Me Lart Qe Arsimi Eshte Gjeja Me e Vlefshme Per Rinine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorPo Audi..... Empty
MesazhTitulli: Re: Po Audi.....   Po Audi..... Icon_minitimeSat Jul 05 2008, 18:01

Po Po Por e keqja eshte se une nuk e lexova postimin tend Sad po nejse dua te shtoj se nese don dicka per jeten ateher perpiqu te arsimohesh mire ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mbreti_
Admin
Admin
mbreti_

Male Numri i postimeve : 26
Registration date : 23/05/2008

Po Audi..... Empty
MesazhTitulli: Re: Po Audi.....   Po Audi..... Icon_minitimeSun Jun 13 2010, 23:19

Ne tetor te vitit 2008 ish ne Shqiperi dhe me beri pershtypje mbarevajtja e arsimit tetvjecar e te mesem.
pothuajse cdo gje ishte bere kopie e mesimedhenies se shteteve evropiane me sakte italise .
cdo lende kishte nga tre versione te ndryshme mesimedhenie.
mesuesit ishin ne nje udhekryq nuk dinin ke tekst te perdornin per nxenesit e cdo shkolle vendoste vete ke liber te perdore sigurisht me urdher te keshillit te mesuesve.
kjo gje krijoi probleme sidomos per brezat e vjeter te mesuesve qe u ndodhen ne veshtiresi me tekstet e reja.
tekste qe jo vetem ishin plot gabime gramatikore nuk po flas per gjuhen shqipe por edhe per letersine.
me absurde jane tekstet te shkencave natyrore qe jane plot formula e asnjera nuk eshte ne vendin e duhur.
ka parregullsi ne sistemin llogjik te mesimedhenies dhe te metodikes se perdorur,nje strukture e librit qe nuk u jep mundesi nxenesve te mesojne gradualisht dhe per mesuesit qe nuk dine ku te perplasin koken per kete qe eshte bere me arsimin shqiptar.

si jane katandisur brezat qe po vijne.... ne ishim vertet me fat ,te pakten flas per brezin tim.respekt ermali
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Po Audi..... Empty
MesazhTitulli: Re: Po Audi.....   Po Audi..... Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Po Audi.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
One-love :: Forumi Jone :: Prezantoni Veten Ketu-
Kėrce tek: