One-love
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krijoni Nje Miqesi Te Re Nder Shoqerine E Njeri Tjetrit.... Ketu Do Gjeni Gjithcka Qe Ju Duhet.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Naftėtari. Rezultatet e larta sportive tė Kuēovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 140
Age : 33
Vend Ndodhja : Durres
Puna/Hobi : Tatto
Registration date : 01/05/2008

Naftėtari. Rezultatet e larta sportive tė Kuēovės Empty
MesazhTitulli: Naftėtari. Rezultatet e larta sportive tė Kuēovės   Naftėtari. Rezultatet e larta sportive tė Kuēovės Icon_minitimeTue Jul 01 2008, 15:57

Skuadrat sportive tė Kuēovės, me emrin “Naftėtari”, nė disa sporte dhe veēanėrisht nė shah, volejboll apo futboll, kanė shėnuar disa rezultate qė une i quajta tė larta, por shpesh ato kanė qėnė edhe tė bujshme dhe shtypi sportiv i kohės i ka quajtur herė “tė pa pritura” herė “surprizė” e herė “tė bujshme”.
Qėllimi im nė kėtė shkrim ėshtė qė njė seri nga kėto rezultate ti grupoj sipas viteve dhe tė jenė tė evidentuara.
Le ti rendisim ato.
Viti 1946 ▬ Nė kampionatin e dytė kombėtar tė futbollit mbas ēlirimit, mer pjesė pėr herė tė parė edhe ekipi i futbollit tė Kuēovės. Nė xhironin B veē Kuēovės mernin pjesė edhe Vlora, Elbasani, Gjirokastra, Berati dhe Shijaku. Kuēova qysh nė kampionatin e saj tė parė shėnon rezultate interesante. Fiton me Beratin 4 - 2, Elbasanin 3 - 2 dhe barazon me Gjirokastrėn 2 - 2 dhe Shijakun 2 - 2.
Pėrbėrja e skuadrės sė Kuēovės ėshtė:
Portjerė: Dante Panareze, M. Xhako, M. Poshnjari.
Mbrojtėsa: Piti, Zajmi, Halilaj, Dervishi.
Mesfushorė: Hafėzi, Hazizaj, Ryli, Hoxha, Selenica.
Sulmuesa: Haxhiu, Koralis, Prendi, Sulejmani, Zajmi, Valle, I. Hoxha, &Ccedilamuku, Llazi, Selami.
▬ Nė kėtė kampionat dy futbollistė tė Kuēovės: Spiro Valle dhe Ibrahim Hoxha, renditen nė listėn e golashėnuesave mė tė mirė tė kampionatit.

Viti 1953 ▬ Ekipi pėrfaqėsues i Kombinatit tė Naftės Kuēovė zė vendin e parė nė spartakiadėn e qėndrave industriale e minerale tė Shqipėrisė dhe mer flamurin e spartakiadės. Spartakiada u zhvillua nė Tiranė mė 27-31 maj 1953 ku morėn pjesė 11 ekipe me 313 pjesmarės.
▬ Ekipi i tė rinjve tė Kuēovės nė futboll mer pjesė nė kupėn e K.Q. tė B.R.P.SH. Fiton dukshėm me Beratin 4-1, Pėrmetin 3-0 dhe Lushnjen 3-0. Del nė finale me Shkodrėn me tė cilėn humbet 0-1 dhe zė vendin e dytė nė kupė.

Viti 1954 ▬ Ekipi pėrfaqėsues i Kombinatit tė Naftės Kuēovė fiton pėr tė dytin vit flamurin e spartakiadės tė punonjėsve tė industrisė e minjerave tė Shqipėrisė. Spartakiada u zhvillua nė Tiranė mė 23-27 qershor ku morėn pjesė 11 ekipe me 240 sportistė.
Viti 1955
▬ Ekipi i Kuēovės fiton pėr tė tretin vit flamurin e spartakiadės sė punonjėsve tė minjerave tė Shqipėrisė. Spartakiada u zhvillua nė Kuēovė mė 1-4 qershor.

Viti 1957 ▬ Nė ndeshjen zyrtare tė kategorisė sė dytė nė K.K. tė futbollit midis skuadrės sė Lushnjes dhe Kuēovės (nė Lushnje), nė njė teren tė rėnduar nga shiu sulmuesi i Kuēovės Mihallaq Xheka me njė gjuajtje “bombė”, godet shtyllėn e portės tė mbrojtur nga ekipi i Lushnjes dhe pėr habin e tė gjithė tė pranishmėv, thyen shtyllėn vertikale dhe shkatėron portėn. Me tė vėrtetė njė rast i rrallė qė ka patur vend pėr nė librin GINES.
▬ Duke marė pjesė nė kupėn e Bashkimeve Profesionale tė Shqipėrisė, ekipi i futbollit tė Kuēovės fiton me rezultatin 3-1 me ekipin e Korēės.

Viti 1961 ▬ Ekipi i tė rejave tė Kuēovės nė volejboll (femra), nė kampionatin kombėtar qė u zhvillua nė Korēė, nė muajin tetor, shpallet kampion i vendit. Ky ekip pėrbėhej nga kėto tė reja: Sofika Sotirllari, Eleni Zoga, Dolora Qyrana, Vojsava Muēa, Paqyze Salla, Elsa Puka. Trajner Niazi Shehu.

Viti 1964 ▬ Ekipi i femrave tė Kuēovės nė volejboll, debuton nė kampionatin kombėtar tė kategoris sė parė. Megjithėse debutues shėnon disa rezultate tė mira. Fiton me Kukėsin 3-2, Korēėn 3-2, Lushnjen 3-1 dhe 3-2, si dhe me Universitetin 3-0.
▬ Nė kupėn e Republikės nė futboll, nė fazėn e parė, skuadra e Kuēovės, eleminon Pėrenjasin me rezultatin e thellė 6-0

Viti 1965 ▬ Nė kampionatin kombėtar tė volejbollit pėr femra, ekipi i Kuēovės fiton : me Korēėn 3-1 dhe 3-2, me Universitetin 3-2, me Shkodrėn 3-0.

Viti 1968 ▬ Nė K.K. tė kategorisė sė dytė nė futboll, ekipi i Kuēovės nė grupin e vet zė vendin e parė dhe ngjitet nė kategorinė e parė . Shėnon disa rezultate tė thella : me Ersekėn 3-0, me Pėrmetin 4-1, me Sarandėn 4-0, me Librazhdin 4-0 dhe 5-0, me Delvinėn 5-0, me Tepelenėn 7-0.

Viti 1969 ▬ Nė muajin qershor - korrik organizohet nė Kuēovė kampionati kombėtar i shahut pėr tė rinjtė. 16 vjeēari Llambi Qėndro i Kuēovės i mposht tė gjithė konkurentėt dhe shpallet kampion i vendit.
▬ Nė muajin korrik, Federata Shqiptare e Futbollit organizon kupėn “Pionieri” pėr kategorin e parė dhe tė dytė. Pionierėt e Kuēovės nė kategorinė e dytė fitojnė nė grup me Korabin 5-0 dhe Kastriotin 3-0. Nė finale fitojnė me 24 Maji 2-1 dhe bėhen fitues tė kupės “Pionieri”.
▬ Nė muajin nėntor zhvillohen takimet finale pėr K.K. tė shahut. Nė pėrfundim i riu Llambi Qėndro i “Naftėtarit” mer dipllomėn pėr rezultate mė tė mira me mjeshtrat dhe k/mjeshtrat tė cilėve u mori 3.5 pikė nga 6 tė mundėshme.

Viti 1970 ▬ Nė muajin korrik zhvillohen nė Korēė takimet pėr kampionatin kombėtar tė tė rinjve nė shah. Llambi Qėndro i “Naftėtarit” i mposht tė 18 shahistėt e ardhur nga 13 rrethet e vendit dhe shpallet kampion i vendit pėr tė dytėn herė rradhazi.

Viti 1974 ▬ Nė sezionin futbollistik 1973-1974, “Naftėtari” i Kuēovės debutues nė kategorin e parė, shėnon disa fitore qė u quajtėn “tė pa pritura”.
= Fiton nė Durrės me rezultatin 2-0.
= Mposht “Vllazninė” nė Shkodėr 2-1 me njė lojė befasuese pėr tė gjithė ata qė asistonin nė kėtė takim. Nė kėtė sezion, nė pėrfundim “Vllaznia” shpallet kampione e vendit.
= Fiton me “Skėndėrbeun” nė Korēė 1-0.
= Nė Kuēovė fiton me “Dinamon” 1-0 dhe “17 Nėntorim” 1-0.

Viti 1975 ▬ Nė sezionin futbollistik 1974-1975 “Naftėtari” fiton nė Kavajė kundėr “Besės” me rezultat tė pastėr 2-0.
▬ Nė Shqipėri vjen ekipi B i Kinės nė futboll pėr dy ndeshje miqėsore ndėrkombėtare, nė Shkodėr me “Vllazninė” dhe nė Tiranė me “Partizanin”. Nė kėto takime ekipi kinez nuk humbi asnjė ndeshje. Mbas kėtyre dy takimeve ai u ndesh me “Naftėtarin” nė njė ndeshje tė pa planifikuar mė parė. Kinezėt u gjėndėn tė befasuar nga loja e naftėtarėve prej tė cilėve edhe u mundėn me rezultatin 2-3.

Viti 1976 ▬ Nė sezionin futbollistik 1975-1976 “Naftėtari” fiton dy herė ndaj “Luftėtarit”: nė Gjirokastėr 1-0 dhe nė Kuēovė 4-2.

Viti 1977 ▬ Nė kupėn e gazetės “Sporti” (futboll), “Naftėtari” duke mundur bindshėm Gramozin 4-1 dhe Skraparin 6-0, zė vendin e parė nė grup. Nė gjysėm finale mund Pogradecin 4-1.
▬ Nė muajin korrik organizohet K.K. i shkollave sportive. Nė grupin e vet shkolla “8 Nėntori” qė pėrfaqėsonte Kuēovėn, duke lėnė mbrapa “Partizanin”, “17 Nėntorin”, Gjirokastrėn, Vlorėn, Durrėsin dhe Patosin, zė vendin e parė.

Viti 1978 ▬ Nė sezionin futbollistik 1977-1978, “Naftėtari” nė kategorin e dytė shėnon disa rezultate tė thella: me Pėrmetin 3-1, Tepelenėn 4-0, Pogradecin 4-0, Himarėn 6-0.
▬ Nė kupėn e Republikės nė futboll ndėr 16 skuadra (14 tė kategoris sė parė dhe dy tė kategoris sė dytė) “Naftėtari” zė vendin e pestė duke eleminuar “Partizanin” 1-1 dhe 1-0, “17 Nėntorin” 1-1 dhe 0-0 (me penallti 4-3) dhe Korēėn 0-0 e 3-1

Viti 1979 ▬ Nė pėrfundim tė K.K. tė futbollit nė kategorin e parė (sezioni 1978-1979), Vladimir Skuro i “Naftėtarit” me 11 gola tė shėnuar, renditet ndėr golashėnuesit mė tė mirė tė kampionatit.

Viti 1980 ▬ Nė K.K. tė futbollit nė kategorin e parė (sezioni 1979-1980), “Naftėtari” shėnon disa fitore tė suksesėshme. Fiton nė Vlorė 3-2, nė Korēė 2-1 e nė Fier 2-1. Po ashtu fiton nė Kuēovė me “Partizanin” 1-0, me Kavajėn 2-1 dhe Elbasanin 2-1.
▬ Nė pėrfundim tė kėtij kampionati Vladimir Skuro me 10 gola dhe Aleksandėr Koēi (tė dy tė “Naftėtarit”) janė nė listėn e golashėnuesve mė tė mirė tė kampionatit.

Viti 1981 ▬ Nė K.K. tė kategoris sė parė nė futboll (sezioni 1980-1981), “Naftėtari” fiton nė Vlorė 2-1, nė Durrės 1-0 dhe nė Kuēovė me “Partizanin” 1-0 (kujtojmė qė “Partizani” nė pėrfundim tė kampionatit shpallet kampion) dhe “Vllazninė” 3-0.
▬ Nė pėrfundim tė kėtij kampionati Vladimir Skuro dhe Aleksandėr Koēi pėrsėri nė listėn e golashėnuesve mė tė mirė tė kapionatit.
▬ Nė pėrfundim tė ndeshjeve pėr kupėn e Republikės nė futboll (qershor 1981) “Naftėtari” zė vendin e 6-tė duke eleminuar “Partizanin” 0-1 dhe 3-1 si dhe “17 Nėntorin” 2-3 dhe 3-0.

Viti 1982 ▬ Nė sezionin futbollistik 1981-1982 “Naftėtari” fiton me “Partizanin” (pretendent pėr titull) 2-0 dhe Durrėsin 3-1.

Viti 1983 ▬ Nė sezionin futbollistik 1982-1983 “Naftėtari” fiton me “Flamurtarin” e Vlorės (pretendent pėr titull) 2-0, me Durrėsin 2-0 me Elbasanin 3-0, me “Tomorin” e Beratit 3-1.
▬ Nė kėtė sezion , Aleksandėr Koēi i “Naftėtarit”renditet i dyti nė listėn e golashėnuesve mė tė mirė tė kampionatit, me 12 gola
▬ Ekipi i tė rrinjve tė “Naftėtarit” nė kėtė sezion (kategoria e parė), fiton me “Apolloninė” 2-0, me “Tomorin” 3-1 dhe me “Partizanin” 4-1

Viti 1984 ▬ Nė sezionin futbollistik tė kategoris sė parė 1983-1984, “Naftėtari” arin disa fitore tė bujshme. Fiton nė Tiranė me “Partzanin” me rezultat tė thellė 3-0. “Partizani”, pretendent pėr titull, me emra tė dėgjuar si: P. Musta, S. Starova, G. Tomori, A. Ahmetaj, I. Lame, N. Ocelli, H. Lika, qė sapo ishin kthyer nga Gjermania nė pėrbėrje tė pėrfaqėsueses sė vendit (pėrfaqėsuesja jonė kishte humbur me Gjermaninė 1-2 , por kishte zhvilluar njė ndeshje mjaftė tė mirė), u detyrua tė thyhet keq nga “Naftėtari”.
Po ashtu fiton nė Berat 1-0 dhe nė Kuēovė me “17 Nėntorin”(pretendent pėr titull) 2-1, me “Partizanin” 2-1, me Kavajėn 2-1.
▬ Aleksandėr Koēi i “Naftėtarit” pėrsėri nė listėn e golashėnuesve mė tė mirė tė K.K. tė futbollit.
▬ Ekipi i tė rrinjve tė “Naftėtarit” nė sezionin futbollistik 1983-1984 zė vendin e pestė dhe shėnon disa rezultate tė thella. Fiton me “17 Nėntorin” 3-1, “Skėndėrbeun” 3-1, “Shkėndin” 4-0, “Besėn” 4-0.

Viti 1985 ▬ Nė sezionin futbolliatik 1984-1985, “Naftėtari” fiton me “Dinamon” (pretendent pėr titull) 1-0, “Partizanin” (pretendent pėr titull) 1-0, “Flamurtarin” e Vlorės 3-1, Elbasanin 2-0.

Viti 1986 ▬ Nė sezionin futbollistik 1985-1986, pėr kategorin e parė , “Naftėtari” fiton me “Vllazninė” 1-0, “Apolloninė” 4-3, “Luftėtarin” e Gjirokastrės
3-0, “Labinotin” e Elbasanit 3-0.
▬ Nė pėrfundim tė kėtij sezioni futbollistik, dy futbollistė tė “Naftėtarit”: A. Koēi dhe G. Gega janė nė listėn e golashėnuesve mė tė mirė tė kampionatit.
▬ Nė pėrfundim tė ndeshjeve pėr kupėn e “Organeve tė shtypit” nė futboll (gusht 1986) “Naftėtari” renditet i treti mbasi fiton me “Flamurtarin” 3-2, “Apolloninė” 2-1, “Dinamon” 3-1 dhe “Partizanin” 2-2 (me penallti).

Viti 1987 ▬ Nė K.K. tė volejbollit pėr tė reja ekipi i “Naftėtarit” nė Kuēovė i mund tė gjitha ekipet: Valbonėn 3-1, Partizanin 3-1, Dajtin 3-0, Yllin e Kuq 3-2, Traktorin 3-0, 17 Nėntorin 3-1, Korabin 3-1 Dinamon 3-2 dhe Skėnderbeun 3-2. Ekipi i Skėnderbeut qė u shpall kampion pėsoi vetėm njė humbje, atė nė Kuēovė.
▬ K.K. i kategoris sė parė nė futboll. “Naftėtari” mund “Partizanin” 1-0 (nė pėrfundim tė kampionatit “Partizani” shpallet kampion), “Vllazninė” (pretendente pėr titull) 1-0, “Dinamon” (pretendente pėr titull) 1-0, “Lokomotivėn” e Durrėsit 2-0, “Tomorin” e Beratit 2-0.

Viti 1988 ▬ Ekipi i tė rejave “Naftėtari” nė volejboll, zė vendin e tretė nė pėrfundim tė kampionatit kombėtar. Fiton me “Yllin e Kuq” 3-1, “17 Nėntorin” 3-0, “Valbonėn” 3-0, “Skėndėrbeun” (nėn kampione e vendit) 3-1, “Traktorin” 3-1, “Lokomotivėn” (kampione e vendit) 3-0.
▬ Nė sezionon futbollistik 1987-1988 (kategoria e dytė), “Naftėtari” shėnon disa rezultate tė thella: me Pėrmetin 3-1, Tepelenėn 3-1, Delvinėn 3-0, Himarėn 4-0, Ballshin 6-0.

Viti 1991 ▬ Ekipi i “Naftėtarit” nė sezionin futbollistik 1990-1991, kategoria e dytė, fiton disa ndeshje me rezultate tė thella. Me Rrogozhinėn 3-0, Skraparin 4-1, Patosin 4-1, Selenicėn 6-3, Prenjasin 4-0, Lezhėn 7-2, Gramshin 6-0, Poliēanin 9-0.
▬ Nė muajin tetor “Naftėtari” (kat. e dytė), bėn njė ndeshje tė bukur (miqėsore) me ekipin rumun”Otolul” tė qytetit tė Galatit. Ky ekip merte pjesė nė kat. e parė nė kampionatin rumun. Ndeshja pėrfundoi nė barazim 2-2 dhe u gjykua shumė mirė nga gjyqtari ndėrkombėtar kuēovas, Bashkim Hyskja.

Viti 1992[B/] ▬ Nė sezionin futbollistik 1991-1992 (kat.e dytė), “Naftėtari” fiton me Tepelenėn 4-2, Delvinėn 3-0, Memaliaj 6-0.
▬ Nė Kupėn e Republikės nė futboll (shkurt 1992), qė u zhvillua me 48 skuadra nė 8 grupe, “Naftėtari”zė vendin e parė nė grup duke lėn prapa “Dinamon”, Beratin, Peqinin dhe Rrėshenin.

[B]Viti 1993 ▬ Nė sezionin futbollistik 1992-1993 (kat.e dytė), “Naftetari” mund disa skuadra me rezultate tė thella: Skraparin 5-3, Shijakun 3-0, Studentin 3-0, “Amaro Dias” 6-0.

Viti 1995 ▬ Nė K.K. tė kat. sė dytė, “Naftėtari” mund Peshkopinė 4-2, Kuksin 3-1, Burelin 4-0.
▬ 20 mars 1995 ish futbollistit tė “Naftėtarit”, Bashkim Sulejmanit (Baēi), i jepet titulli “Mjeshtėr sporti” (mbas vdekjes)

Viti 1996 ▬ “Naftėtari” shėnon disa rezultate tė thella, nė K.K.tė kat. sė dytė. Nė futboll Fiton me Delvinėn 3-0, Sarandėn 4-1 dhe Pėrmetin 4-0.

Viti 1998 ▬ Nė K.K. tė kat. sė dytė nė futboll, “Naftėtari” fiton me Cėrikun 3-0 dhe Pogradecin 3-0 dhe 5-2.

Viti 2000 ▬ Nė njė ceremoni tė organizuar nga Bashkia e qytetit tė Kuēovės, nė muajin maj 2000, shumė sportistė tė Kuēovės nderohen me tituj nderi.
a - Me titullin “Mjeshtėr Sporti” 17 sportistė, midis tė cilėve: Aleksandėr Koēi, Vladimir Skuro, Tomor Duro, Andrea Zoto, Bezat Gjini, Enver Muka, Thanas Fili, Enver Hafėzi, Daut Hoxha, Fatmir Ismaili, Dashnor Dume, etj.
b - Me titullin “Mjeshtėr i Merituar Sporti” - Bashkim Sulejmani (Baēi), mbas vdekjes.
c - Me titullin “Qytetar Nderi i Kuēovės”:
Niazi Shehu
Ali Hoxha
Hilmi Veleshja
Fiqiri Duro
Bashkim Sulejmani (mbas vdekjes)

Kėto ishin disa prej rezultateve tė larta tė shenuara nė sport nga ekipet e Kuēovės. Nuk pretendoj se i kam evidentuar tė gjitha por mendoj se shumicėn e tyre i kam nxjerė nė pah.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://dj3mte-e-d3tit.tk
 
Naftėtari. Rezultatet e larta sportive tė Kuēovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
One-love :: Forumi Jone :: Prezantoni Veten Ketu-
Kėrce tek: